Systémy audio a video domácí telefony - DDS

Systémy audio a video domovních telefonů slouží ke snadnému, přehlednému a bezpečnému otevírání dveří obytných domů, kanceláří i dalších objektů. Systémy umožňují komunikaci mezi vstupním místem a jednotlivými uživateli bytů, kaneceláří nebo jiných objektů.

Systém docácího telefonu se skládá z panelu umístěném na vstupu do objektu a z koncových komunikačních zařízení v jednotlivých bytech a kancelářích. Panel obsahuje tlačítkový modul, který obsahuje až několik desítek zvonkových tlačítek se jmény jednotlivých uživatelů. Při velkém počtu uživatelů lze zvonkové tablo nahradit klávesnicí a zvonění na jednotlivé uživatele se provádí zadáváním jejich číselného kódu. Na vstupu je umístěna hovorová jednotka pro komunikaci mezi uživatelem a návštěvníkem. Vstupní panel bývá obvykle podsvícen z důvdu lepší orientace při snížené viditelnosti. Komfort užívání lze dále zvýšit přidáním kamery do vstupního tabla. Obrz z kamer je přenášen jednotlivým uživatelům, kteří pak na základě hlasové a vizuální kontroly rozhodnou, zda umožní návštěníkovi vstup do objektu. Do panelu je možno implementovat čtečku identifikačních médií (čipových karet nebo přívěsků) nebo biometrické čtečky (čtečky otisku prstů) pro přístupový a docházkový systém. Osoby, které mají oprávnění ke vstupu pak jednoduše vstupují do objektu na základě oprávnění daným přístupovým systémem. Nemusí tak hledat klíče od objektu po kapsách.

Na druhé straně systému jsou byty, apartmány nebo kanceláře vybaveny komunikačními jednotkami, které tvoří domovní audio nebo video telefony. Tyto sytémy lze rozšiřovat pomocí přídavných zařízení z jednoduchých domovních telefonů až po luxusní videosety.

V případě požadavku na komunikaci mezi jednotlivými účastníky, resp. Telefony (bytové domy, nebo rodinné domy s více telefony), lze systém vybavit interkomovým modulem.

Systémy audio a videotelefonů jsou tvořeny stavebnicovými prvky, ze kterých je možno sestavit systémy pro jednoho nebo několik uživatelů, až po rozsáhlé bytové nebo kancelářské komplexy s několika vchody a stovkami účastníků.

Systémy domácích telefonů jsou doplňkovým, ale přesto významným prvkem pro bezpečnost nájemníků, protože umožňují uživateli provést selekci osob, které budou vpuštěny do objektu nebo jim bude přístup odepřen.

Dělení domácích telefonů

  • Analogové systémy Starší přesto stále používaný systém. Vhodný zejména pro objekty s menším počtem účastníků. Nevýhodou jsou vysoké nároky na provedení kabeláže (velké množství vodičů) a následná údržba systému.
  • Digitální systémy Moderní systémy, které nachází uplatnění v nových objektech s vyšším počtem účastníků. Obrovskou výhodou je minimalizace kabeláže. I z toho důvodu se velmi využívají pro rekonstrukce starých a nefunkčních systémů. V drtivé většině případů lze využít stávající kabeláž

Naše firma se může pochlubit rozsáhlými zkušenostmi jak z nových instalací v bytových a kancelářských budovách, tak i s náhradami nefunknčních starých domácíh audio/videotelefonů ve starších bytových domech, panelácích atd.

Poptávkový formulář

Zašlete nám ke zpracování nezávaznou poptávku.

Aktuality

Obchodníci ročně přijdou až o 9 miliard korun

Počty krádeží v českých obchodech razantně narůstají. Obchodníci ročně přijdou až o 9 miliard korun. Počty krádeží v českých obchodech razantně ...

Profi alarm nebo levná sada?

PROFI alarmy vs. levné sady  Jistě jste se setkali při výběru EZS s levnými GSM sadami. V čem je jejich nevýhoda? Po dokončení stavby a zařizování ...

Povinnosti správce kamerového systému

Jaké jsou povinnosti správců provádějících zpracování osobních údajů pomocí kamerových systémů? Úřad pro ochranu ...

zobrazit vše »

Reference

Město Dvůr Králové nad Labem

Rozšíření MKDS ve Dvoře Králové

Dítě Logistic s.r.o.

CCTV - kamerové systémy

AKT plastikářská technologie s.r.o.

CCTV - kamerové systémy

zobrazit vše »