Ozvučovací systémy

Provádíme kompletní návrhy, realizaci a servis ozvučovacích systémů  pro domácí použití i pro komerční účely, včetně evakuačního rozhlasu.

Mezi nejpoužívanější systémy patří rozhlasové ústředny pro školy, nemocnice apod. V poslední době je stále větší zájem o komfortní domácí ozvučovací systém. Skládá se z mozku celého systému (ústředny) a z ovládacích prvků (možno pro každou místnost zvlášť) spolu se soustavou reproduktorů, které mají nejrůznější vlastnosti vzhledem k prostředí, ve kterém jsou použity (koupelny, terasy apod.).

Požadavky na ozvučovací systém

1.Počet zón a množství reproduktorů v zónách - vychází z velikosti prostor, které chceme ozvučit, kvality zvuku a komfortu obsluhy, jež objednatel požaduje.

2.Celkový příkon systému - je dán součtem příkonů jednotlivých reproduktorů a také ztrátami,ke kterým automaticky dochází na vedení, v závislosti na jeho délce. 

3.Průběh SPL - je dán výkony reproduktorů a akustickými vlastnostmi prostor, které ozvučujeme.

4.Požadavky na vzhled ,odolnost - jde o začlenění do interiérů a exteriérů, jejich odolnost proti vlivům počasí a vandalismu a v neposlední řadě odolnosti proti požáru.

5.Finanční aspekt - zde je důležité podotknout,že aspekt finanční by neměl převýšit aspekt bezpečnostní, protože případné včasné varování a tím ušetřené zdraví, nebo dokonce  lidské životy žádné peníze nenahradí!

Principy rozvodů ozvučovacích systémů

Nízkoimpedanční systém - se v zásadě používá pro malé prostory a pro kabeláž vedenou na vzdálenost pouze několika metrů. Většinou se jedná o hifi systémy a několik reproduktorových soustav. Zde je  zapotřebí pohlídat celkový odpor reprosoustav aby nedošlo k přetížení připojeného zesilovače (reciveru a pod.)

Vysokoimpedanční systém - zde je zapotřebí eliminovat ztráty, které vznikají na vedení v závislosti na jeho délce. Např. konverze na 100v úroveň je velmi účinná a dovoluje nám ozvučit prostory vzdálené několik desítek metrů od zdroje signálu. Zde se používají nejrůznější 100v ústředny, které mohou mít samostatně ovladatelné zóny a spoustu funkcí. Např. vestavěný gong, sirénu atd. Součástí těchto ústředen bývá tuner, cd/MP3 přehrávač nebo kazetový magnetofon. Důležitou funkcí bývá vstup pro EPS a možnost zálohování akumulátory.Ale to se již dostáváme ke specifickým rozvodům, které splňují nejnáročnější požadavky na kvalitu, funkčnost a stabilitu celého ozvučovacího systému a tím jsou evakuační rozhlasy, které naše firma také realizuje.

Poptávkový formulář

Zašlete nám ke zpracování nezávaznou poptávku.

Aktuality

Obchodníci ročně přijdou až o 9 miliard korun

Počty krádeží v českých obchodech razantně narůstají. Obchodníci ročně přijdou až o 9 miliard korun. Počty krádeží v českých obchodech razantně ...

Profi alarm nebo levná sada?

PROFI alarmy vs. levné sady  Jistě jste se setkali při výběru EZS s levnými GSM sadami. V čem je jejich nevýhoda? Po dokončení stavby a zařizování ...

Povinnosti správce kamerového systému

Jaké jsou povinnosti správců provádějících zpracování osobních údajů pomocí kamerových systémů? Úřad pro ochranu ...

zobrazit vše »

Reference

Město Dvůr Králové nad Labem

Rozšíření MKDS ve Dvoře Králové

Dítě Logistic s.r.o.

CCTV - kamerové systémy

AKT plastikářská technologie s.r.o.

CCTV - kamerové systémy

zobrazit vše »